Wyburzanie obiektów budowlanych

Wyburzanie - DEMCO WYBURZENIA


Wydawać by się mogło, że prace wyburzeniowe są proste i nie wymagają wiele wysiłku i planowania. W rzeczywistości jednak okazuje się, że wyburzanie jest procesem znacznie bardziej złożonym i skomplikowanym niż postawienie nowego obiektu. Nasza firma korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie wykonać nawet te najtrudniejsze prace wyburzeniowe. 


Wybór metody wyburzeniowej


Zanim rozpoczęte zostaną wszelkie prace związane z wyburzeniem obiektów budowlanych, niezbędna jest analiza sytuacji. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam na dopasowanie najlepszej metody prowadzenia prac rozbiórkowych dla danego przypadku. 


Dokonując analizy uwzględniamy przede wszystkim:
- konstrukcję obiektu (między innymi jego wysokość czy ilość kondygnacji), 
- rodzaj materiałów wykorzystanych do budowy obiektu, 
- lokalizację (szczególnie to, czy w pobliżu obiektu, który ma zostać wyburzony znajduje się sąsiedztwo). 


Powyższe kryteria są najważniejsze przy ustalaniu optymalnej metody rozbiórki budynku. Metod wyburzania jest wiele, każda z nich będzie się sprawdzała w zupełnie innym przypadku. Staramy się wybrać najbardziej efektywną i niezbyt czasochłonną metodę, która nie tylko pozwoli na bezpieczne i szybkie wyburzenie budynku, ale również pozwoli na zoptymalizowanie kosztów realizacji takiego przedsięwzięcia. 


Jakie narzędzia wykorzystywane są przy pracach rozbiórkowych?


Do prac rozbiórkowych wykorzystywanych jest wiele narzędzi o bardzo różnorodnym działaniu. Najczęściej są to młoty pneumatyczne, urządzenia o wszechstronnym działaniu, które będą niezastąpione przede wszystkim w przypadku prowadzenia prac na dość ograniczonej powierzchni. Dodatkowym atutem, tego urządzenia jest niższy poziom emitowanego hałasu, w przeciwieństwie do wielu innych narzędzi o podobnym działaniu. Jeżeli młoty pneumatyczne są niewystarczające, doskonałą alternatywą dla nich są urządzenia udarowe, o zdecydowanie większej skuteczności. Dodatkową zaletą jest tu duża mobilność tych urządzeń.


Jeżeli niezbędna jest duża wydajność, wówczas prace wyburzeniowe prowadzone są przy pomocy stalowej kuli lub kruszarek hydraulicznych. Obie metody są bardzo skuteczne, nie emitują zbyt dużego hałasu i drgań. 


W zależności od przypadku można zastosować również materiały wybuchowe. To metoda wyburzeń niezwykle skuteczna, jednak jest też niebezpieczna, dlatego wymaga starannego przygotowania i zabezpieczenia pracowników. 


Jeżeli wyburzenie wymaga oddzielenia od siebie poszczególnych elementów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie cięcia piłą (drutową lub liniową). Metoda jest dość prosta, a przy tym pozwala na precyzyjne oddzielenie elementów.

wyburzanie